Megdöbbentő, de igaz
Bebe 2006.07.11. 22:55
Megdöbbentő statisztikák, tények.
1.Az átlag húsfogyasztó ember, évente csaknem 95 állatot fogyaszt el.
2. Az állatokon tesztelt gyógyhatású készítmények a 4-ik legnagyobb számban halált okozó termékek.
3.Az állatkísérletek 63%-a hadászati célokat szolgál, 31%-ukat kozmetikai szerek tesztelésére használják, és alig 6%-uk az, amit gyógyászati célból végeznek!
4.Az emberi betegségek kevesebb mint 2%-a (1.16) mutatkozik állatoknál.
5.A Huntingdon Life Sciences korábbi feljegyzései lapján, az állatkísérletek, és az emberen történő kutatások eredményei mindössze 5-25%-ban egyeznek.
6.Azon gyógyszerek, melyeket nem teszteltek állatokon, 95%-át, azonnal visszavonják miszerint azok haszontalanok, és emberekre veszélyesek.
7.A piacon lévő gyógyszerek közül, legalább 50 okoz rákot a laboratóriumi állatoknál, ezeket engedélyezik, mert az állatkísérletek eredményei nem fontosak.
8.A Procter&Gamble egyfajta mesterséges pézsmát alkalmaz annak ellenére, hogy gyengíti az állatkísérletek, azaz tumort okoz az egereknél. Azt mondják az állatkísérletek eredményei csupán kicsit fontosak az embereknek.
9.Amikor megkérdezik, hogy egyetértenek e azzal, hogy az álaltkísérletek félrevezetőek lehetnek e, „az anatómiai és a pszihológiai különbségek miatt emberek és állatok között” az orvosok 88%-a egyetért.
10.A patkányok mindössze 37%-ban megbízhatóak abban, mi okozza a rákot az embereknél. Egy feldobott érme biztosabb lenne.
11.A rágcsálók olyan állatok amiket majdnem mindig használnak a rákkutatásban. Soha nem kapnak karcinómát (rákos daganat a hámszövetben), a rák egy embereknél előforduló fajtáját, ami például tüdőrákot okoz. A szarkómájuk (kötőszövet rosszindulatú daganata), befolyásolják a csont és kötőszöveteket: a kettő nem hasonlítható össze.
12.A vérátömlesztéseket 200 évet késleltették az állati kísérletek miatt, a szervátültetések 90 évet késtek.
13.Legalább 450 módszer létezik amellyel helyettesíthetjük az állatkísérleteket.
14.Annak ellenére, hogy számos embert tüntettek ki Nobel-díjjal élveboncolás miatt, csak 45%-uk ismeri el az állatkísérletek szükségszerűségét.
15. Laboratóriumokban világszerte minden másodpercben legalább 33 állat hal meg; az Nagy-Britanniában minden negyedik másodpercben hal meg állat.
|